Czcionka: AAA « wstecz drukuj

6 czerwca 2021 r. – X Niedziela Zwykła

sobota 05.06.2021

 

 1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian oraz Gości.
 2. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
 3. W piątek, 11 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msza Święta o godzinie 17:00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 4. Parafialny Zespół Caritas dzisiaj po każdej Mszy św. zbiera ofiary do puszki na chleb św. Antoniego, czyli na konkretną pomoc dla najuboższych naszych parafian. Bóg zapłać za pomoc.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od 18:00-19:00.
 6. Codziennie o godz. 16:45 zapraszamy na nowennę do św. Józefa – patrona naszej parafii, a w każdą środę Msza św. w intencjach zanoszonych za wstawiennictwem naszego patrona. Również w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwo pierwszych śród miesiąca.
 7. Przez okres oktawy Bożego Ciała codziennie aż do piątku procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
 8. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku – do soboty po Mszy św. o godz. 17:30, w niedziele o godz. 16:30.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, w nim: Dlaczego młodzi odchodzą z Kościoła? Jak ich zatrzymać? Instagram dla dzieci – pomysł bardzo kontrowersyjny. Białoruś – komu zagraża Raman Pratasiewicz?
 10. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania procesji Bożego Ciała: Ministrantom i szafarzom, parafianom za pięknie przygotowane ołtarze, za dekoracje świątyni oraz za kwiaty. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę i zachowanie przepisów sanitarnych.
 11. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

 

DUSZPASTERZE

 

Zapowiedzi przed sakramentem małżeństwa:

  1. Andrzej Regiec zam. Olsztyn oraz Julia Matouszek zam. Koszalin
  2. Radosław Janiszewski zam. Koszalin oraz Milena Kupczyk zam. Koszalin
    

W minionym tygodniu do wieczności odeszła:

Śp. Łucja Hendzel ur. 1950r.

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 


Poprzednie ogłoszenia